Klub Proměna - IPL
 

IPL ošetření Smart Puls


k jakým typům ošetření lze IPL použít:Epilace - permanentní redukce nežádoucího ochlupení
Fotorejuvenace - omlazování
Odstranění rozšířených žilek - v obličeji, na nohou
Odstranění pigmentových skvrn
Ošetření strií
Ošetření akné
Odstranění tetování


CO JE TO IPL


IPL světlo pochází z anglického „intense pulsedlight“ a označuje přístroje pracující na principu světelného výboje. IPL vytváří při ošetření světelný paprsek o specifické vlnové délce, který se zachytává v pigmentu kůže, krevním barvivu či v cibulce chloupků dle vlnové délky paprsků, který terapeut navolí. IPL přístroj exceluje při omlazení pleti, odstranění pigmentových anomálií, léčbě akné, odstranění drobných červených rozšířených žilek, depilaci, která je doživotní.


CO JE POTŘEBA VĚDĚT
• je nutné sdělit, jaké léky užíváte (antibiotika, kortikosteroidy, antikoncepce atd.)
• dbejte na to, abyste alespoň týden před a týden po ošetření pili dostatečné množství tekutin (min. 2 l denně)
• před IPL ošetřením se alespoň 4-6 týdnů vyhýbejte opalování na slunci nebo v soláriu, nepoužívejte
samoopalovací přípravky
• před epilací 2 měsíce chloupky žádným způsobem NETRHEJTE !
• chloupky můžete jen holit nebo stříhat
• optimální délka chloupků pro fotoepilaci je 1-2 mm


JAK PROBÍHÁ OŠETŘENÍ IPL
Ošetření provádí odborně vyškolený personál. Oči klienta jsou chráněny speciálními brýlemi nebo krytkami. Na ošetřované místo je nanesen světlovodivý gel, na který se přikládá aplikátor. V okamžiku světelného záblesku klient pocítí mírné štípnutí. Pocit bolesti je úměrný místě, které je ošetřováno a odvíjí se i od citlivosti klienta.

KDY NELZE IPL OŠETŘENÍ PROVÉST
• v těhotenství
• při epilepsii
• při poruchách srážlivosti krve
• při extrémně tmavé, opálené pleti
• při užívání fotosenzitivních léků
• opar, otevřené rány,
• dermatologické problémy
PERMANENTNÍ EPILACE
Jakým způsobem jsou odstraňovány nežádoucí chloupky metodou IPL

Stručně řečeno: od kořínku chloupku v kterém je obsažený pigment. To znamená že pulzy působí pouze na kořínek chloupku a okolní tkáň není zasažená. S každým zábleskem dochází ke zničení velkého počtu vlasových kořínků. Kořínky, které jsou zasažené IPL se již neobnovují, dochází k jejich trvalému odstranění.
Chloupky mají dvě fáze: růstovou a klidovou. IPL ošetřením mohou být zničeny pouze chloupky, které se nachází v růstové fázi a mají zralý dospělý kořínek. U chloupků; které se nachází při ošetření v klidové fázi, se musí ošetření opakovat, na ně IPL světlo v tuto chvíli nemá účinek. S dalším ošetřením je nutné počkat až se chloupek bude nacházet ve fázi růstu.
Chloupek je tedy trvale odstraněn po sérii ošetření.
Délka ošetření se odvíjí dle ošetřované plochy těla a mírou nežádoucího ochlupení, a to od 5 minut až po 1 hodinu.
Každá část těla může být touto metodou ošetřena.
Interval mezi sezeními: 4-8 týdnů minimálně, záleží na partii.
Mezi návštěvami se chloupky mohou pouze holit, v obličeji stříhat, ale nesmí se trhat! Interval může být i delší, ne kratší. Jakmile je interval kratší, stává se pak celé ošetření neúčinným. Spěchání v tomto případě není na místě ! Chloupky při kratším intervalu nestihnou dorůst, a kořínek není dostatečně vyzrálý. Pokud je chloupek jen maličko viditelný na povrchu kůže, neznamená to, že je připraven na ošetření. Po každém ošetření IPL se interval dalšího ošetření prodlužuje z důvodu, že růst chloupků se výrazně zpomaluje.

ODSTRANĚNÍ CÉVNÍCH LÉZÍ
Přístroj příznivě ovlivňuje a redukuje rozšířené žilky na těle a obličeji. Účinný princip spočívá ve vychytávání paprsku červeným krevním barvivem (hemoglobinem) a za vzniku tepla tak způsobuje redukci nežádoucích cévek, které se následně vstřebají.
Počet ošetření se odvíjí od průměru žilek a rozsahu postižení. V průměru je potřeba podstoupit 3-4 ošetření v intervalu 4 týdnů. Pro udržení výsledku doporučujeme kosmetické přípravky pro zpevnění žilních stěn.

ODSTRANĚNÍ PIGMENTOVÝCH SKVRN
Přístrojem lze odstranit nežádoucí pigmentové projevy neboli nahromadění kožního pigmentu v povrchových částech pokožky. Jedná se o nejrůznější projevy jako je např. stárnutí kůže, či kožní pigmentace; které vznikající i v mladším věku.
Doporučujeme 1-2 ošetření. Čím tmavší skvrna, tím je účinek ošetření vyšší.

OMLAZENÍ PLETI - FOTOREJUVENACE
Při tomto ošetření vzniká tepelné „prohřátí" pokožky. Tím se docílí smrštění kolagenových vláken, která ihned začínají produkovat nový kolagen a elastin. Výsledkem je vypnutá pleť, zpevněná kůže a vrásky; které se postupně vyhlazují o 40-60%. Fotorejuvenace velmi příznivě ovlivňuje i póry, s účinností až o 60%. Tyto výsledky jsou dlouhodobého charakteru, dá se říci, že pleť celkově omládne až o 5 let s trvanlivostí až 2 roky. Avšak nelze zabránit stárnutí pleti, po čase můžete pocítít potřebu terapii absolvovat znovu.
Pro dlouhodobý efekt je doporučeno absolvovat 3-4 aplikace, udržovací ošetření je doporučeno provést za 3 – 6 měsíců.

OŠETŘENÍ AKNÉ
Při tomto ošetření se ovlivňují mazové žlázy. Dochází k fotochemickému zničení bakterií akné a k urychlení hojení ložisek; která jsou zanícená. Postupně dojde ke zjemnění jizviček, které akné většinou doprovázejí.
Doporučujeme provádět 1x týdně po dobu 4 týdnů.

ODSTRANĚNÍ TETOVÁNÍ
Nejdříve je nutné uskutečnit s klientem osobní konzultaci o hloubce a rozsahu tetováže. Každý postup při tomto řešení probírá individuálně.
Počet opakování ošetření záleží na mnoha faktorech, které jsou probírány s klientem vždy individuálně a to dříve nežli se ošetření uskuteční. Důležitá je důsledná ochrana pokožky před UV zářením v průběhu léčby i po ní.

REDUKCE JIZEV A STRIÍ
Přístrojem Smart Puls lze zlepšit stav jizev a strií, při tomto ošetření dochází k uvolnění ztuhlých elastinových vláken a jejich restrukturalizaci. Tím se výrazně zlepšuje aktuální daný stav postižené pokožky.
Provádí se 3-5 ošetření v intervalu 4 týdnů.