Kůže




              Kůže




              Kůže





              Kůže





              Kůže






              Kůže






              Kůže
 
Masážní poradna a témata, která vás zajímají


Pomerančová kůže

KDYŽ JE KŮŽE POMERANČOVÁ
Celulitida, zvaná též „pomerančová kůže“, trápí především ženy. Příčinou je hromadění tukové tkáně a stárnutí podkožního vaziva. Objevuje se nejčastěji na hýždích a stehnech, a dále i na ostatních místech, kde se ukládá tuk – na břiše nebo pažích. Vznik celulitidy je též spojený s působením ženských pohlavních hormonů, zejména estrogenu a celkovou funkcí lymfatického systému. Přispívá k němu také sedavý způsob života, nedostatek tekutin, pití alkoholu a kávy, genetické dispozice, poruchy metabolismu, stres a celkový životní styl. Celulitida se může objevit též u mužů.

Jak se pozná celulitida
To, že je žena krásně štíhlá ještě neznamená, že její postava není postižena „pomerančovou kůží“. Celulitida se totiž projevuje v několika fázích. Zpočátku není na první pohled viditelná, drobné nerovnosti a tukové hrudky se objevují pouze při stisku podkoží. Proto mohou celulitidou trpět i velmi štíhlé ženy, u kterých není na první pohled žádný problém zřejmý. V další fázi je zřejmá například pouze při sezení, kdy dojde ke stlačení kůže. Nejvíce žen se pohybují v dalším stádiu, kdy je již hromadění tukové tkáně na první pohled viditelné. V poslední fázi již celulitida nelze vyléčit, příznaky jsou velmi rozsáhlé a lze je pouze zmírnit.

Co na celulitidu platí?
Bohužel, neexistuje žádný zázračný přípravek, který jednoduše a většího snažení zabrání vzniku celulitidy nebo vás ji rychle zbaví. Ač se to může zdát již jako otřepaná fráze, základem je celková změna životního stylu, pohyb, zdravá strava a péče o tělo. Dobrými pomocníky jsou nejrůznější kosmetické přípravky, zdravotní procedury a pravidelné masáže.

Masáž jako prevence
Masáže obecně působí blahodárně na fyzický a psychický stav člověka. Jako prevence vzniku celulitidy jsou zvláště přínosné, zejména pak při zkombinování několika druhů masáží a procedur. Protože „pomerančovou kůži“ má na svědomí mimo jiné ukládání tukových tkání a poruchy lymfatického systému, pro prevenci a zmírnění jejích příznaků doporučujeme kombinaci lymfodrenáže a čokoládové masáže. Ruční a přístrojová lymfodrenáž rozproudí lymfu a zbaví tělo škodlivých látek. Následná čokoládová masáž využívá to nejlepší z této tajuplné pochoutky. Při masáži se uvolňují antioxidanty, které vyhladí kůži, detoxikují ji a zabrání jejímu stárnutí.

Procedury je potřeba pravidelně opakovat, aby bylo dosaženo co nejlepšího výsledku. K dokonalým výsledkům dochází při kombinaci čokoládové masáže se zábalem a následné přístrojové lymfodrenáže.

Vaše otázky: promena@volny.cz


Čínská medicína


ČÍNSKÁ MEDICÍNA V MODERNÍM HÁVU
Udělejme si zastávku ve starodávné Číně, proslulé nejen různými styly bojových umění, ale také svou neopakovatelnou kulturou, kuchyní, a zejména věhlasnými léčebnými metodami. Z nich vychází princip tzv. celostní medicíny, to znamená přístupu, který chápe tělo a mysl jako součást jednoho energetického systému. Pro vědomosti čínských mistrů nemusíte cestovat daleko – Klub Proměna úzce spolupracuje s Klubem zdraví Praha, který nabízí ucelenou nabídku přírodních bioinformačních produktů a kosmetiky vycházejících z tradiční východní medicíny. Výrobky značky Energy jsou využívané také při masážích a jsou vhodné pro prevenci onemocnění, i při léčbě nejrůznějších zdravotních obtíží. Samozřejmostí je certifikace dle norem ISO.

Jednou z našich velkých zdravotních novinek je LÉČEBNÁ – ZDRAVOTNÍ MASÁŽ s KRÉMEM ARTRIN od firmy Energy

Artrin je bioinformační širokospektrální regenerační krém s vyváženými bylinným komplexem a vysokým obsahem termální vody vřídla Podhájska. Součástí krému jsou vysoce účinné látky jako lipozómy; AHA kyseliny; vitamíny či výtažky z rašeliny. Tento přípravek je vyhledáván pro své silné analgetické; protizánětlivé a prokrvovací účinky.

Artrin má silné analgetické, antispasmatické a prokrvovací účinky. Komplex látek obsažených v krému Artrinu lze využít:
● při bolestech a zánětlivých stavech kloubů, svalů a šlach,
● při revmatismu, bolestech pátere a krčního svalstva,
● k regeneraci při únavě, chladu, nedostatečném prokrvení končetin a dalších pohybových obtížích.


Krém Artrin se používá i jako léčebný prostředek; který se aplikuju při problémech s ledvinami, močovým měchýřem, prostatou a dalších zánětlivých stavech, přímo na místo nad uložením postiženého orgánu.

Vaše otázky: promena@volny.cz


Výživové poradenství

ŘÍZENÁ A TRVALÁ ZMĚNA JÍDELNÍČKU
Výživové poradenství, kurzy hubnutí a cílená detoxikace spojená s vhodnou volbou cvičení vedou k trvalým a viditelným výsledkům. Můžete zeštíhlet, zhubnout, zbavit se nadbytečných kilogramů a přitom změnit své stravovací návyky dle zásad zdravého životního stylu a změnit obsah a kvalitu svého jídelníčku.

Nabízíme individuální i skupinové poradenství. N ejde přitom o žádný druh diety. Váš jídelníček může být velmi pestrý a chutný. Jedním z důležitých faktorů je nárůst hladiny krevního cukru v závislosti na čase a množství zkonzumované potravy, dalším hlediskem je metabolický typ každého jedince. Pomůžeme Vám jej určit a poradit s vhodným výběrem potravin a jejich kombinací, tak aby došlo k harmonizaci, detoxikaci a hubnutí.

Obecně je známo, že vlivem nevhodné stravy, špatného pohybového režimu a dalších faktorů, jakými jsou např. stres, únava atp. dochází k intoxikaci a narušení rovnováhy v organismu. Výsledkem jsou zdravotní potíže fyzického i psychického rázu, které lze tedy změnou jídelníčku zlepšit, nebo zcela odstranit.

Vaše otázky: promena@volny.cz