Klub Proměna - výživové poradenství na Praze 1

Klub Proměna - výživové poradenství na Praze 1
 

Výživové poradenství na míruMetabolický test


Pomocí metabolického testu máme možnost určit, které potraviny jsou pro každého jednotlivě nejvhodnější (tělo je schopné je bez problémů zpracovat a živiny využít) a v jakém poměru by měly být ve stravě zastoupeny sacharidy, bílkoviny a tuky. Po testu klient obdrží individuální doporučení, podle kterých může začít sám pracovat na pozitivních změnách.


Provedení metabolického testu a jeho vyhodnocení se skládá ze dvou konzultací. Během první provedeme individuální konzultaci a klient zpracuje test, při druhé konzultaci obdrží zpracované výsledky testu s doporučeními.


Druhy metabolických problémů:

Parasympatický stres: Vegetativní nervy autonomního nervového systému pomáhají řídit ty tělesné funkce, nad kterými nemáme vědomou kontrolu, například srdeční tep a trávení. Parasympatický stres je opakem stresu sympatického. Parasympatické nervy zpomalují fyzickou aktivitu a povzbuzují práci trávícího ústrojí. Krev se vrací do kůže, srdeční tep a dýchání se zpomalují, oční panenky (zornice) a průdušky se zužují, atd. Při parasympatickém stresu jsou parasympatické nervy přestimulovány a takto postižený člověk zůstává vězet v tomto módu. Běžnými příznaky jsou malé množství energie, vysoký nebo nízký krevní cukr, trávící problémy, artritida, špatný krevní oběh, zvýšené nervové napětí, deprese, alergie a astma. Všichni astmatici kterým dělá dobře inhalace mají tento problém – inhalované kortikosteroidy stimulují činnost sympatiku a zpomalují parasympatikus.


Sympatický stres: Nervy sympatického systému obecně zrychlují činnost orgánů potřebných pro reakci "boj nebo útěk". Představte si, že jedete autem a vůz před vámi začne nečekaně brzdit. Prudce sešlápnete brzdu, vaše pokožka zbledne, srdce se prudce rozbuší, vaše zornice a průdušky se rozšíří, mohou se vám zpotit dlaně, zpomalí se trávení, atd. Toto je činnost sympatického nervového systému v akci. Při sympatickém stresu člověk je člověk dlouhodobě „uvězněn“ v reakcích tohoto typu. Příznakem může být vysoká nebo naopak nízká hladina krevního cukru, málo energie, trávící a žlučníkové problémy, zvýšené nervové napětí, nespavost, špatný krevní oběh, vysoký krevní tlak, potravinové alergie a další zdravotní problémy.


Kyselá (acidická) nerovnováha: Existují tři druhy nerovnováh tohoto typu, kdy je v těle příliš mnoho kyselin a nedostatek zásad. Tato nerovnováha má pak často za následek špatné trávení a vstřebávání potravy, bolesti kloubů a svalů, "krátký dech", zrychlený srdeční tep, alergie, únavu, zadržování tekutin a špatnou funkci nejrůznějších orgánů a žláz.


Zásaditá (bazická) nerovnováha: Rovněž zde se vyskytují tři typy nerovnováh, kdy je v těle příliš mnoho zásad (alkálií) a nedostatek kyselin. Obecnými příznaky jsou špatné trávení, zadržování tekutin, bolesti kloubů a svalů, alergie, únava a špatná funkce nejrůznějších orgánů a žláz.Individuální výživové poradenstvíIndividuální poradenství pak sestává z několika konzultací, během kterých se klient dozví, jakých chyb se při stravování dopouští a jak je možné je napravit. Rovněž je možné vypracování jídelníčku na míru dle jeho požadavků a v souladu s jeho typem.


Řízenou změnou ve stravovacích i pohybových návycích lze harmonizovat, zbavit se únavy, stresu a zlepšit řadu zdravotních problémů. V souvislosti s metabolickým testem Vám rádi poradíme, jaké kroky by bylo nejvhodnější v tomto směru podniknout a v jakém pořadí.

Podrobné informace:

Pro dosažení maximálních výsledků Vám rádi připravíme individuální výživový plán - jídelníček na míru, a to na základě Vašich metabolických parametrů, cílů a požadavků.


Sestavujeme kompletní individuální životosprávu na základě osobní konzultace. Nabízíme účinnou pomoc při léčbě obezity, v oblasti redukční a sportovní výživy a pro všechny ty, kteří se chtějí racionálně stravovat. K těmto službám využíváme stanovení metabolického typu, který určuje na základě testu nejvhodnější skladu Vašeho jídelníčku. Dle získaných údajů doporučujeme vhodnou úpravu stravovacích zvyklostí včetně pohybové aktivity. V našem klubu jsme schopni Vám také doporučit nebo přímo nabídnou ke koupi vhodné doplňky výživy.


Poradenství je zaměřeno zejména na změny nevhodných stravovacích zvyklostí ve všech věkových kategoriích, sledování sortimentu nových výrobků, vyhledávání nových způsobů technologie úprav pokrmů, možnosti různých variant sestavení jídelníčků, volby potravin, potravinových doplňků a komplexní řešení životního stylu v oblasti stravování.


Důraz je kladen především na využitelnost nově získaných poznatků. Nejde o to, abyste získali jídelníček na papíře, který převést do praxe zabere mnoho času a úsilí. Jde o to si efektivně a rychle osvojit jednoduché a do praxe dobře převoditelné stravovací návyky. Jídelníček, který bude flexibilní a který si budete moci uzpůsobit vždy a všude, tj. nebudete se omezovat v jídle, ale jídlo se naučíte přizpůsobit vašim potřebám.


Délka a cena masáže viz ceník.