Klub Proměna - masáž Spinal Touch
 

Masáž Spinal Touch


...masáž, která srovná vaši páteř!


Komu je masáž určena?

Terapie je určena k eliminaci poruch těžiště těla v důsledku nadměrné námahy či soustavného přetěžování těla (civilizační vlivy), v důsledku čehož dochází k narušení dynamického napětí zádového svalstva, poruchám polohy některých obratlů a k vzniku bolestivých stavů a celkové disfunkci samoléčebné schopnosti těla.

Nesprávné držení těla se nejčastěji projevuje:
- poklesem ramen dopředu a dolů
- zakulacením vrchní části zad
- poklesem hlavy dopředu a dolů
- lordózou aj.

Ztráta správného držení těla také často vede k poklesu hrudního koše,
v důsledku čehož dochází i k poklesu orgánů v břišní dutině:

- vypouklé břicho
- hemeroidy
- onemocnění močového měchýře a ledvin
- kýla
- impotence
- menstruační problémy aj.

Spektrum efektivního použití dané metody je skutečně velmi široké, od profylaxe a posilování organizmu až po úspěšné řešení již existujících zdravotních problémů a rekonvalescence:
- bolesti zad, kloubů a končetin
- artróza,
- záněty sedacího nervu a obratlů,
- závratě, nadměrná únava a nedostatek energie
- migréna
- poruchy vidění, úzkostné stavy, stres
- záněty dutin a ORL problémy
- řešení problémů v těhotenství aj.

Účinky masáže:
Po masáži může klient cítit jemnou závrať („opilost“) – po několika minutách vsedě se tyto pocity zcela vytratí a dostaví se pocit celkové úlevy a posílení. U některých klientů se může dostavit pocit bolestivosti těla – odezní během 24 resp. 48 hod.
Intenzivní pocity jsou spojeny s uvolňováním toxinů z těla – při každé další aplikaci jsou tyto pocity méně intenzivní (při intenzivních pocitech bolesti je vhodné aplikovat teplou /ne horkou/ koupel v délce cca 20 minut a následně ulehnout do postele).


Historie a původ
Techniku „spinal touch“, založenou na svých soudobých poznatcích o strukturních tlacích na lidské tělo, poprvé aplikoval chiropraktik Dr. John Hurtley v polovině dvacátých let 20. století v USA. Svoji metodu dále úspěšně rozvíjel, odborně publikoval (AQUARIAN AGE HEALING, 1932) a postupně získal řadu žáků a pokračovatelů, např. chiropraktik Francis Goes a zejména Dr. W.Lamar Rosquist, který techniku dále zdokonalil, metodě dal její dnešní název, založil specializovanou kliniku v Salt Lake City a více než 40 let terapii úspěšně používal. V Evropě patří k nejúspěšnějším propagátorům dané techniky Dr. Marry Staggs (původem z U.K., žačka Dr. Rosquista), zakladatelka Staggs Clinic v Estaponě ve Španělsku.

Princip terapie
Spinal touch je rychlá, jemná, bezbolestná a efektivní dotyková masážní technika, v průběhu které terapeut erudovaně působí svými prsty na tělo klienta za účelem dosažení okamžitého uvolnění páteře a samovolnému narovnání těžiště těla (spojení pátého bederního obratle a kosti křížové) do správné pozice. To ve svých důsledcích vede k optimalizaci činnosti veškerých vnitřních orgánů těla. Metoda je zcela bezpečná, nezpůsobuje žádná fyzická poranění ani poškození a klientům následně přináší citelnou úlevu...

Průběh terapie
Aplikace terapie SPINAL TOUCH zpravidla trvá asi 30 min.
Při prvním sezení terapeut klientovi vysvětlí princip metody a zpracuje záznam jeho subjektivních potíží. Poté si klient odloží oblečení (vysvlékne se do spodního prádla) a dojde k proměření a zaznamenání aktuálního držení těla. Následně klient ulehne na 15-20 minut na lehátko (na břicho), kde absolvuje velmi jemnou masáž spinal touch (hýždě, záda, ramena, krk, hlava). Po ukončení masáže následuje kontrolní proměření, kdy dochází k porovnání původních výsledků držení těla s novým aktuálním stavem. V případě, že páteř a tělo bylo pokřiveno (vychýleno) po delší období, je třeba realizovat sérii několika opakovaných terapeutických sezení.
Délka a cena masáže viz ceník.