Klub Proměna - klasické sportovní masáže
 

Rekondiční a sportovní masáže


...klasické masáže, které uvolňují.


Klasická masáž má za cíl především uvolnit blokády a svalové spasmy. Výsledkem je pocit příjemné relaxace, detoxikace organismu a následná regenerace. Je ideální prevencí proti stresu, stárnutí a působení civilizačních chorob. Pravidelná aplikace je pro tělo velmi přínosná, neboť je postupně možné uvolnit jednotlivé partie natolik, že téměř cítíte, jak mládnete. Délku masáže i masírované partie si klient určí sám.


Naše doporučení: pravidelná aplikace = pocit uvolnění, odstranění bolesti, zlepšení fyzického stavu a mobility, při masáži dochází i k uvolnění mysli.


Dle přání klienta lze klasickou masáž zaměnit za sportovní masáž.
Sportovní masáž je vhodná tam, kde se očekává zvýšená tělesná námaha a následně po sportovním, či obdobně namáhavém výkonu, např. tanci. Před výkonem je masáž uzpůsobena jako stimulační, má tělo zahřát a připravit pohybový aparát na zvýšenou zátěž. Provádí se den před výkonem, ale intenzivní specielně zaměřená masáž na nejvíce zatěžované partie těla se provádí těsně před výkonem samotným (stimulační masáž). Následná sportovní masáž prováděná po zvýšené tělesné námaze např. tréninku, tenisovém zápase, nebo přátelském hokejovém utkání je zklidňující, zaměřená na odplavení látek (zplodin) vyprodukovaných svaly. Slouží k rychlejší regeneraci a rekonvalescenci svalů.


Kdy je tato masáž žádoucí?

- bolesti zad, svalů
- nedostatek pohybu, jednostranná zátěž
- únava po zátěži, po stresu, náročné činnosti
- bolesti hlavy, migrény
- nespavost, pocit přetížení

Popis a účinky sportovní masáže:

  - uvolnění svalů, zlepšení fyzické kondice, regenerace
  - stimuluje, zrychluje metabolismus, zlepšuje činnost imunitního systému
  - odstranění „zatuhlin“, uvolnění, zvýšení pohyblivosti a pružnosti
  - prevence proti stárnutí


Délka a cena masáže viz ceník.